Carlos-Godarzi


بالاخره جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با حضور کارلوس کیروش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، برای بررسی استعفای او برگزار شد. پیش از آن، انعطاف عجیب محمود گودرزی ، وزیر تحمیلی ورزش و جوانان کابینه حسن روحانی، خبر ساز شده بود. گودرزی کارلوس کیروش را مربی با دانشی خطاب کرده بود که باید در تیم ملی بماند و دانش خود را به مربیان ایرانی انتقال دهد. چنین نرمش غیر قابل انتظاری، آن هم ساعاتی پیش از برگزاری جلسه سرنوشت ساز هیات رئیسه، نشان می داد که دوئل کیروش با وزارت ورزش به یک بازی شطرنج ماهرانه تبدیل شده است. (ادامه مطلب را ببینید...)

ساعاتی قبل از جلسه، برخی نزدیکان به فدراسیون فوتبال، خبر از نرمش مواضع کیروش پس از سخنان محبت آمیز وزیر ورزش داده و بدین ترتیب سعی کردند کیروش را تحت فشار قرار دهند. آن ها پیش بینی کردند که کارلوس، در جلسه هیات رئیسه دیگر حرفی از رفتن نخواهد زد. اما با پایان این جلسه و حضور سرمربی تیم ملی در جمع خبرنگاران، مشخص شد که کیروش حواسش جمع تر از این است که با آنچه "سخنان محبت آمیز وزیر ورزش" خوانده می شود، مواضع اصولی خود را فراموش کند.

سرمربی تیم ملی، این بار قرار نیست تیمش را به امید "سخنان محبت آمیز" و آنچه "وعده و وعیدهای توخالی" می خواند هدایت کند. او این بار نقد معامله خواهد کرد و می گوید که قدردان حمایت وزیر ورزش است، اما دیگر زمان عمل فرا رسیده است.

به نظر می رسد، دوئل کارلوس کیروش با کسانی که در مسیر او سنگ اندازی می کنند، به بخش سرنوشت ساز خود رسیده است. کیروش تا زمان برگزاری قرعه کشی مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی بالای سر تیمش خواهد بود. تا آن زمان، وزیر ورزش و رئیس روحانی اش فرصت دارند که هزینه های معنوی از سر باز کردن توقعات او را سبک و سنگین کنند. دولت یازدهم در حال حاضر، به تنها چیزی که نیاز ندارد، موجی از نارضایتی در افکار عمومی است، آن هم به خاطر موضوعی که از اولویت های حیاتی کشور نیست.

فکر می کنید چه کسی از این مبارزه با مشتی گره کرده خارج خواهد شد؟


مطالب مرتبط:

کیروش: اسدی فرق زمین فوتبال و زمین سیب زمینی را نمی داند!

کارلوس کیروش رفت؟

از استعفای کارلوس کیروش تا ماجرای کلاغ و عقاب